25 Sep 2020

Ozon Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Ozonla Lipoliz yönteminin amacı vücutta istenmeyen ufak yağ birikintilerini ve topluluklarını ortadan kaldırmaktır. Aşırı kilo ve şişmanlık sorunu olan kişilerde başarılı sonuç alabilmek için bu yöntem ile birlikte diyet ve egzersiz yapmaları şart.

Özellikle kalça, bel bölgesi, sırttaki yağ birikintileri, göbek, karın ön duvarı, diz iç kısımları ve kolda görülen tuzluk sarkması olarak da bilinen bölgede uygulanabilir.
Enjekte edilen Ozon, yağ hücrelerini parçalayarak bu bölgelerde hızlı kilo vermeyi sağlar aynı zamanda enjekte edilen bölgenin oksijenlenmesi ve dolaşımı artar. Bunun sonucunda damarlarda genişleme, bölgeye giden kan akışında hızlanma, kollogen, elastin sentezinde hızlanma meydana geliyor.

Dolayısıyla bölgede görülen zayıflama ile birlikte genel cilt kalitesinde iyileşme ve elastikiyet artışı gibi durumlar saptanıyor.
Ozonla yok edilen yağ hücrelerinin yerini zamanla bağ dokusunun alması ile de bir-iki ay sonra bölgede sıkılaşma ve toparlanma sağlanıyor.
Ozon Lipoliz işlemi kişiye göre değişkenlik göstermesi ile beraber genel olarak haftada 1 olmak üzere 8 seans planlanmaktadır.