30 Apr 2019

SAĞLIĞINIZI KENDİ KANINIZDA GÜÇLENDİRİN

OZON TERAPİ İLE STRES VE YORGUNLUKTAN KURTULUP BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ

Sağlık uygulamalarında en önde gelen şart, herhangi bir sorunu daha ortaya çıkmadan önlemek. Bunun için de bağışıklık sistemini güçlendiren çözümlerin kullanımı giderek daha fazla ön plana çıkıyor. Kişinin kendi kanının ozonlanarak tekrar kendisine verilmesi işlemi olarak özetlenebilecek ozon terapi uygulaması ile günümüz yaşamının ayrılmaz parçası haline gelen stres, yorgunluk, alerji ve zayıf bağışıklık sistemi benzeri birçok sorunun çözülebileceğini belirten Prof. Dr. Okan Balcıoğlu, bu uygulamanın zayıflamak ve genç bir görünüme kavuşmak isteyenlere de cevap verdiğinin altını çiziyor.

ŞİFA KENDİ KANINIZDA

Ozon terapide, her olgu için özel olarak belirlenen 50 ila 150 mililitrelik kişinin kendi kanı, ozonlama işleminden geçiriliyor ve aynı damar yolu kullanılarak kişiye geri veriliyor. ‘Majör ozon terapi’ olarak adlandırılan bu işlemin yanı sıra minör, rektal (makattan), tetik nokta ve bölgesel ozon terapi uygulamaları da mevcut. Ozon terapi kişinin kendi kanından şifa bulmasına imkan sağlıyor. Birçok yönden insan vücudunun kendini tedavi edici potansiyelini güçlendiren ozon terapinin kullanım alanları oldukça geniş. Kronik yorgunluk ve stres kaynaklı sorunlarla başa çıkmada çok olumlu sonuçlar veren bu yöntem özellikle fibromiyalji ve panik atak üzerinde çok başarılı. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olarak kendisini iyi ve zinde hissetmek, kilo vermek ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyenlerin de ozon terapiyi tercih ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Okan Balcıoğlu, bu tedavinin enfeksiyon hastalıklarından kalp yetersizliğine, diyabet sonucu ortaya çıkan organ hasarlarının tedavisinden uyku bozukluklarına kadar çok geniş bir yelpazede fayda sağlayabildiğine dikkat çekiyor. Temel olarak vücut direncini artıran ozon terapi yöntemi, alzheimer, parkinson gibi nörolojik hastalıklarda ve inme bulgularının geriletilmesinde de son derece etkili.

GRİPTEN KORUYOR

Özellikle mevsim geçişlerinde sıkça rastlanan grip ve grip benzeri salgınlar herkesin korkulu rüyası. Bağışıklık sistemini kişinin kendi kanıyla güçlendiren ozon terapi, bu tür hastalıklara karşı da güçlü bir kalkan oluşturuyor. Artan kan dolaşımı ve damarlarda genişlemenin yanı sıra kan hücrelerinin yapımını da hızlandıran bu yöntem, kanlanması az bölgelerin daha iyi kanlanmasını ve kanın vücut içerisindeki erişiminin artmasını sağlamak, daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümünü de beraberinde getiriyor.

DETOKS ETKİSİ

Kanın vücut içerisindeki etkinliğini artıran ozon terapi, yeni hücre yapımını hızlandırarak yaraların daha hızlı kapanmasını mümkün kılıyor. Ozon terapinin bir diğer önemli yararı ise vücudu  toksik maddelerden arındırarak detoks etkisi yaratması. İnatçı enfeksiyonların tedavisinde de fark yaratan bu yöntem ile bilinen her türlü virüs, bakteri ve mantarların dezenfeksiyonu sağlanabiliyor. Ozon terapi ek olarak zihinsel ve fiziksel performansı güçlendiriyor.

Performans artırıcı etkisi güçlü olan ve her türlü etkisiyle yaşam kalitesini artıran ozon terapi, kadın erkek herkesin her yaşta yaptırabileceği ve bilinen hiçbir yan etkisi bulunmayan bir uygulama. Terapi genellikle kişi yemek yedikten birkaç saat sonra uygulanıyor. Favizm (bakla intoleransı) veya tedavi edilmemiş hipertiroidi bulguları olan kişilere ozon terapi uygulanmıyor.

PRP İLE ETKİSİ ARTIRILABİLİYOR

Ozon tedavisi kozmetik amaçlı olarak da oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Ancak PRP ile birlikte uygulandığında çok daha başarılı sonuçlar elde ediliyor. Böylece uygulama alanında kök hücre canlandırma etkisi daha da güçlenerek artıyor. Haftada ortalama 2-3 kez uygulanan; 1 ay içerisinde 10-12 doz başlangıç kür tedavisiyle başlanan gençlik programı, kişinin durumuna göre haftalık ve aylık uygulamalarla devam ediyor.

RANDEVU VE BİLGİ İÇİN

PROF. DR OKAN BALCIOĞLU

GALEN WELLNESS İSTANBUL
Postane mah. Rauf Orbay Cad. Akasya Sok. No.5 Tuzla / İstanbul
0542 499 23 33

GALEN WELLNESS BODRUM
Müskebi mah. Cumhuriyet cad. No. 91/10 Ortakent-Bodrum
0252 358 71 5