Fizyoterapi ve rehabilitasyon eski zamanlardan beri en sık kullanılan tedavi yöntemi olmuştur. Çeşitli hastalıklar ve sakatlıklara bağlı olarak bireylerde gelişen fonksiyon bozukluklarında temel tedavi yöntemlerinden biri olarak uygulanır. Hipokrat yaralanmalara bağlı işlev bozukluklarında masaj teknikleri kullanarak iyileştirme sağlamayı hedeflemiştir.

PTI – Duruş Egzersizleri

Bedenimizi enerjik, dinç, aktif hissederek günleri ve ayları geçirmemiz mümkün.

Düzenli yapılan PTI Egzersiz Terapisi ağrıyı azaltır, hormonları düzenler, vücutta iyileşmeyi hızlandırır ve bunların yanında bedensel farkındalığı geliştirir.

Bedenimiz yaşamımızdaki fiziksel varlığımızı oluşturur. Bununla beraber ona nasıl davranırsak bedenimiz de bize bunun karşılığını hayat kalitemizi yükselterek cevap verir. Hayatınıza ekleyeceğiniz egzersiz rutinlerine karşılık olarak bedeniniz de sizlere daha rahat ve kolay hareket kabiliyeti, ağrısız yaşam, stres – kaygı gibi duygularınızı kontrol edebileceğiniz bilişsel özellikler sağlar.

Stresin küçük dozları hayatımızı devam ettirmek için gerekli bir unsur olsa da, stres ve kaygı düzeyiniz arttığında fiziksel olarak vücudunuz kendini bırakmaya ve yardım istemeye başlar. İşte bu yardım sesi bazen hareketlerimizi kısıtlayan ağrılar, bazen de bozulan hormonlarımız olabilir.

Günlük yaşam koşuşturmacasında, hayatın getirdiği kaygı-stres ortamında bedenimizi dinlemeyi unuturuz. Bu yüzden terapilerimizde bedenlerimizin derinliklerini keşfetme yolculuğuna beraber çıkacağız ve yeniden kendimizle tanışıp zihnimizle hareketlerimizin uyumunu birlikte deneyimleyeceğiz.

Egzersizlerin dizaynı kişilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak fizyoterapistimiz Melisa Değirmenci tarafından hazırlanmaktadır. Duruş egzersizleri, nefes çalışmaları, hareketli meditasyon, direnç antrenmanları seans içinde yapılmaktadır.

PTI – Egzersiz Terapisi Hangi Durumlarda Gereklidir?

  • Bel, boyun, sırt ağrıları gibi uzun süredir sizi etkileyen ve gündelik yaşamınızı zorlaştıran kısıtlı hareketleriniz var ise,
  • Stres, kaygı ve endişe duygularını çok yoğun şekilde yaşıyorsanız ve bu durum size zarar vermeye başladıysa,
  • Hem hayat kalitenizi arttırmak hem de kilo verme sürecine girmek istiyor sanız PTI – Egzersiz Terapisi tam size göre!

👉 Hacamat   👉 Kupa Tedavisi 👉Manuel terapi  👉 Ozon Tedavisi  👉 Sülük Tedavisi  👉 Akupunktur 👉 Reflexoloji 👉 Ozonlu PRP tedavisi